Yetiş Ekrem Dumanlı, özgür medya susturuluyor

Paris’te gerçekleşen Charlie Hebdo saldırısını Türkiye’de iktidara karşı bir algı operasyonu için kullanmak isteyenlerin son hamlesi ellerinde patladı.

Cumhuriyet gazetesinde Charlie Hebdo seçkilerinin yayınlanması ve iki yazarın Charlie Hebdo’nun peygamber karikatürü koyduğu kapağı köşesinde yayınlaması sonucunda beklenen provokasyon olmadı.

Son algı operasyonu içinde ittifaklarına devam eden faşist Ergenekoncu medya ile paralelci haşhaşi medya çok çaba harcadılar.

Bu çabaya en iyi örnek olarak; Mümtazer Türköne ve o karikatürü köşesinde yayınlayan Ceyda Karan’nın Bugün TV’de saatlerce birlikte Cumhuriyet gazetesinin Charlie Hebdo üzerinde yapacağı  provokasyona alt zemin hazırlamalarını gösterebilirim.

Paralel medyanın tüm televizyonları ve gazeteleri Cumhuriyet gazetesi üzerinden planlanan provokasyonun olması için ellerinden geleni yaptılar.

Burada tek amaçları bu provokasyon üzerinden ‘Ekrem Dumanlı nasıl kurtulur’ senaryosunu başarılı kılmaktı.

Cumhuriyet gazetesinin Charlie Hebdo üzerinde yapacağı  provokasyonu Ekrem Dumanlı’nın büyük prodüksiyonlarla yürüttüğü “Özgür basın susturulamaz” safsatasına katkı verecek bir algı operasyonu olarak gördüler.

Ama yine olmadı. Yine beceremediler.

İstedikleri algı operasyonunu yapamadılar, ülkelerine çelme takmayı beceremediler.

Birileri hala bu ülkede onlarca gazete, televizyon, mizah dergisi, yüzlerce internet sitesi ve binlerce sosyal medya hesabı üzerinden iktidara her türlü eleştiriyi hatta hakareti ve iftirayı atma özgürlüğü olan Türkiye’de “Özgür medya yok’’  diye bağırıyor.

Garip bir tesadüf sonucu Ekrem Dumanlı bir yandan ‘’Özgür basın susturulamaz’’ diye yırtınırken, bir yandan da Fransa da Charlie Hebdo mizah dergisine saldırı yapıldığı sıralarda Türkiye’de yeni bir muhalif mizah dergisinin yayını başlattı.

Hem “Türkiye’de özgür basın susturuluyor” diyor hem de yeni bir muhalif mizah dergisi yayınlıyor.

Ya ne yaptığını bilmiyor ya da başka bir ülkede yaşadığını zannediyor.

Tüm bunlar yaşanırken ilginç bir gelişme oldu.

Paris’te gerçekleşen Charlie Hebdo saldırısından İsrail’i sorumlu tutan ve sosyal medyada İsrail lobileri tarafından linç edilen CNN’nin 34 yıllık tecrübeli spiker ve gazetecisi Jim Clancy, CNN’den ayrılmak zorunda bırakıldı.

CNN’in tecrübeli spikeri Jim Clancy’nin tek suçu sosyal medya hesabı üzerinden Paris’te gerçekleşen dergi saldırısından İsrail’i sorumlu tutmasıydı.

Jim Clancy, şu Ekrem Dumanlı’nın Türkiye’yi ‘özgür medya susturuluyor’ diye şikâyet ettiği Washington Post’un yayınlandığı ülke ABD’de yayın yapan CNN’de çalışıyor.

ABD’de bir gazeteci yaptığı yorum yüzünden hem linç ediliyor hem de işinden oluyor.

Ekrem Dumanlı’ya göre özgür medyanın merkezi ABD’de bir gazeteci susturuluyor.

Peki, Türkiye’de özgür medya için yanıp tutuşan soldan bakan faşist Ergenekoncu medya ve paralelci haşhaşi medya buna sessiz mi kalacak?

Mesela Cumhuriyet gazetesi Jim Clancy’e sahip çıkacak mı ya da köşe yazarları O’nun sosyal medya mesajını köşelerinde yayınlayacakları mı?

Türkiye’nin en büyük ve özgürlükçü medyası Aydın Doğan Medyası sessiz mi kalacak?

Her gün bu ülkede diktatörlük var diye zırvalayan Sözcü gazetesi ve tetikçi yazar tayfası ne yazacak?

Özgür medyanın yılmaz neferi Ekrem Dumanlı ne yapacak?

Gazetesinde Jim Clancy’i susturan CNN’e karşı da “Özgür basın susturulamaz’’ diye haykıracak mı?

Jim Clancy için de özel prodüksiyonlarla hazırlanmış videolar çekip yayınlayacak mı?

Televizyon programlarına çıkıp Jim Clancy için de “Onun da bir ceketi vardı” diyecek mi?

Köşesinden ‘’Jim Clancy nasıl kurtulur’’ konusunda bir yazı yazabilir mi?

Daha önce yaptığı haberler için kendisine kızıp suratına Zaman gazetesini fırlattığı iddia edilen, İsrail dostu ve müttefiki Pensilvanya’ya posta koyup Jim Clancy’e sahip çıkabilecek mi?

Buradan ‘’özgür basın susturulamaz’’ diye çığlık atan Ekrem Dumanlı’ya haber verelim:

Yetiş Ekrem Dumanlı Jim Clancy linç ediliyor.

Yetiş Ekrem Dumanlı özgür medya susturuluyor.

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir