Yavuz Bingöl Gezici değilmiş, öyleyse saldırın!

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’a verdiği röportajda yaptığı açıklamalar sonrası Gezici tayfa tarafından hedef tahtasına oturtulan Yavuz Bingöl acımasızca infaz edildi. Ahmet Hakan’ın sosyal medya üzerinde yazdıkları ile süslenen infaz için Doğan Medyası tarafından dört koldan saldırı düzenlendi. Bir anda hain ilan edilen Yavuz Bingöl acımasız, merhametsiz, ana yüreğinden, evlat acısından anlamayan bir canavar ilan edildi.

Peki, ne söyledi de bu Gezici infaz mangası tarafından infaz edildi?

Ahmet Hakan’ın köşesinden aynen aktarayım.

“Şöyle söyleyeyim: Mesela Tayyip Bey’in ölmüş anasına küfür edildiği zaman, ertesi gün o zaman Berkin Elvan’ın annesi yuhalattığı zaman… İşte o zaman sonuç ne? Yani bu çok insani, işte duygusunu işine karıştırmak! Şimdi buna önce sol değerlere inanan insanlar bu kadar aymazlık içine girip de, ilk bir haftası Gezi’nin ilk bir haftası benim için önemliydi, ondan sonra başka bir noktaya gitti, yani işte ne bileyim biliyorsun işte o köprünün adını değiştirmek bilmem ne… Bunlar şimdi sol değerlere inanan insanların söyleyeceği cümleler mi? Ya da ölmüş bir annenin peşinden edilen küfür ne kadar yakışabilir? Ne kadar ayıp bir şey! Hiç farkı kalmıyor ki işin… O zaman o da öyle yapıyor. Peki tamam… Güzel… Ben de yani o yüzden saf tutmak istemiyorum. O kadar kötü bir noktaya gitti ki iş”

Evet, söylediği sözler Ahmet Hakan’ın köşesinde böyle yer aldı.

Eğer aptal veya kötü niyetli değil iseniz bu sözlerden nasıl Yavuz Bingöl’ün Berkin Elvan’ın hatırasına, ya da ailesine yönelik bir kem söz söylediği anlamını çıkarırsınız?

Yavuz Bingöl’ün söylediği sözleri çok açık, ama kafası basmayanlar ve kötü niyetlilere bir kez de biz anlatalım.

Bingöl bu sözleri ile insanların acısı üzerinden siyaset devşirmenin yanlışlığını dile getiriyor. Gezinin ilk haftası hariç yaşanan olayları kabul etmediğini, köprü ismini değiştirip Tayyip Erdoğan’a ve kaybettiği annesine hakaret etmenin sol değerlere inanan insanların yapacağı şeyler olmadığını söylüyor. Ne Berkin Elvan’ın acısını yaşayan annesi üzerinden ne de annesini kaybeden Tayyip Erdoğan’ın acısı üzerinden siyasi kutuplar yaratmanın doğru olmadığını söylüyor. Bu kutuplardan birinde yer almak istemediğini söylüyor.

Tüm söylediği bu.

Önce sosyal medyada başlatılan linç Doğan medyası elemanlarınca genişletildi.

Daha sonra Berkin Elvan’ın annesine Yavuz Bingöl’ün ağzından yalan yanlış sözler aktarılarak, bir taraftan onun acısını tazeleyerek, acılı anneye Yavuz Bingöl’e dair sözler söyleterek haber yapılıp servis edildi.

Yetmedi, İzmir Narlıdere’de Yavuz Bingöl’ün ismi verilen sokak tabelası İzmirli Geziciler tarafından söküldü. Belediye meclisi sokağın adını değiştirmek için olağanüstü toplantıya çağırıldı. Daha önce de İzmirliler Sezen Aksu’nun ismi sökmüşlerdi İzmir sokaklarından.

Durun bitmedi.

Yani Yavuz Bingöl bu sözler yüzünden acımasız, hain ilan edilerek infaz edilirken, Doğan medyasının elemanları, gazeteleri, internet siteleri, televizyonları infazı çeşitlemekten geri durmadılar.

Doğan Medyasının gazetesi ve televizyonunda görevlendirilen Cüneyt Özdemir canlı yayında “Davet ettim gelmedi gelseydi yüzüne söyleyecektim, ama bu yayını izliyordur buradan söyleyeyim Yahu Yavuz bu sözleri nasıl söylersin sen ne ara bu kadar gaddar oldun. Daha çok şey söylerim ama neyse” diyerek efelendi. Hani yakalasa dövecek mübarek.

İnfazın finali her zaman olduğu gibi Fazıl Say’ın ağır hakaretleri manşetlere çıkarılarak yapıldı.

Fazıl Say Twitter üzerinden  “Yavuz Bingöl denilen oportünist, duyarsız adamdan tiksiniyorum. Yavuz !!! Senden utanıyorum!  Bir “rezil adamlar senfonisi” yazmalı. ‘Rezil adamlar Senfonisi’ni büyük bir gerçeklikle yazabilirim. Zaten eserlerim Türkiye’de artık çalınamayacak… Otosansüre gerek yok” diyerek bir yandan kini kusuyor bir yandan da reklam yapmayı da ihmal etmiyor.

Yaşadığı bu infaz karşısında gerek yazılı, gerekse de sosyal medya üzerinden açıklama yapan Yavuz Bingöl kendisine atılan iftiraları reddederek yanlış anlaşıldığını söyledi. Tüm bu yaşananlardan dolayı acısı tazelenen Berkin Elvan’ın annesinden özür diledi.

Ama hiçbir faydası olmadı.

Israrla infaza devam ettiler.

Peki, neden bu infazdaki ısrar?

Yavuz Bingöl, “Ben yanlış anlaşıldım, sözlerim Berkin Elvan’a yönelik değildi. Yine de tüm bu yaşananlardan dolayı Berkin Elvan’ın annesinden özür diliyorum” demesine rağmen infazın devam etmesinin nedeni, söylediği bir sözde gizli.

Yavuz Bingöl  ‘Gezi’nin ilk bir haftası benim için önemliydi, ondan sonra başka bir noktaya gitti’ diyerek Gezici olmadığını ve Gezi’de yapılanları kabul etmediğini söylüyor.

Bütün mesele bu.

Vay sen misin bunu söyleyen!

Yavuz Bingöl Gezici değilmiş, öyleyse saldırın!

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir