Ara
Close this search box.

Bütün yönleriyle Ahmet Hakan olayı

Ahmet Hakan geçen hafta Yavuz Bingöl ile yaptığı röportaj sonrasında sosyal medyada yazdıkları Bingöl’ün sosyal medya üzerinden linç olmasına sebep olmuştu.

Bu infaz sonrası önce Yavuz Bingöl’den açıklama geldi başlıklı bir yazı ve Yavuz Bingöl ile yaptığı röportajın ses kayıtlarını yayınlayarak Yavuz Bingöl’ün itirazlarını çürütme çabasına girişen Ahmet Hakan, yayınladığı kayıtlarda kendini ele vermişti.

Bunu üzerine kendini kurtarmak için ‘’Bütün yönleriyle Yavuz Bingöl olayı’’ başlıklın bir yazı kaleme alan Ahmet Hakan, Yavuz Bingöl’ü konuşma özürlü, düşündüğünü dile getiremeyen bir zavallı gibi lanse ederek bu işten sıyırmaya çalıştı. Bu yazısında sonuçta faturayı yine getirip Tayyip Erdoğan’a keserek taraftar toplamaya ve bu hataya üstlenecek bir cephe yaratmaya çalışmıştı.

Ama olmadı. Hatta akıl hocası Ertuğrul Özkök bile onu savunamadı. Bu sefer yaptığı operasyon elinde patladı.

Olayı kapatmayı, kendini aklamayı beceremeyen Ahmet Hakan son bir pişkinlikle işi sulandırma yoluna gitti.

‘’Böyle linçe can kurban’’ başlığı ile yazdığı yazıda yüzsüzlükte sınırları zorlayan Ahmet Hakan çırpındıkça batmaya devam etti.

İşi iyice rezilleştiren Ahmet Hakan bu yazıda ‘’Tamam ben linç ettim ama hükümet ona sahip çıktı. Demek ki o bir yandaş. Linçi hak ediyor. Yok, eğer Yavuz Bingöl yandaş değilse gelsin programımda özür dilesin, kendisini affedelim‘’ demeye getirerek yeni bir rezalete imza attı.

Yaptığı her manevra ile batıkça batan Ahmet Hakan’a tepkiler çığ gibi büyüdü.

Bu yaptığı operasyon ile Gezicileri eleştiren Yavuz Bingöl’e ağzının payını vermek isteyen Ahmet Hakan kendisine gelen tepkilerle adeta ağzının payın aldı.

Yavuz Bingöl’e linç operasyonu ve sonrası yazdığı rezil yazılar sonucu eleştiriler maruz kalan Ahmet Hakan şimdi de köşesinden‘’yetişin komşular linç ediliyorum’’ diyor.

Yazısında kendisine gelen tepkilerin ne kadar yersiz ve acımasız olduğunu dile getiren Ahmet Hakan linç edildiğini haykırıyor.

Sosyal medya üzerinden, mail adresinden, internet sitelerinde yayınlanan yorumlar yolu ile binlerce küfür ve hakarete maruz kaldığını yazmış.

Belli ki bir hayli canı yanmış, onun için de ‘’yetişin linç ediliyorum’’ diyor.

Artık kendisinin sebep olduğun linç ile Yavuz Bingöl’ün nasıl bir zulüm yaşadığını öğrendi.

Öğrendi öğrenmesine ama hala Yavuz Bingöl’e yaptığı linçi meşrulaştırma çabasından vazgeçmiyor.

Çünkü yaptığı bu linçin bir hedefi vardı.

Bilerek planlanarak yapılmış bir linçti.

Bir önceki ”Yavuz Bingöl Gezici değilmiş, öyleyse saldırın!’’ başlıklı yazımda yazmıştım.

Bu linçin tek sebebi Yavuz Bingöl’ün Gezici olmadığını ve Gezi’de yapılanları kabul etmediğini söylemesidir.

Ahmet Hakan yazdığı son yazısı ile beni doğruluyor.

Yazdığı ‘’yetişin komşular linç ediliyorum’’ başlıklı yazı ile birlikte yazdığı diğer yazısında ‘’Yaşasın! Memet Ali Alabora’ya af çıktı’’ diyerek hala yaptığı linç girişimini meşrulaştırma çapasına devam ediyor.

Yavuz Bingöl’e yapılan infaz sonrası tepkisini dile getiren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın söylediklerinden yola çıkarak ‘’Siz Memet Ali Alabora’yı linç etmiştiniz, ben de Yavuz Bingöl’ü linç ettim’’ demeye getiriyor.

Yani ‘’Eğer Yavuz Bingöl’e yapılan linç doğru değilse Memet Ali Alabora’ya gösterilen tepkiler de doğru değil ’’ demek istiyor.

‘’Siz Gezici Memet Ali boraya tepki gösterdiniz ben de gezicileri savunmaya karşı çıkan Yavuz Bingöl’ü linç ettim’’ diyor.

‘’Yavuz Bingöl’ün Cumhurbaşkanı’nın etkinliklerine katılması ne kadar meşru ise Memet Ali Alabora’nın ülkeye karşı darbe girişiminde bulunması da o kadar meşrudur’’ demek istiyor.

Ahmet Hakan yazdığı bu son yazı ile bir haftadır ülke gündemini meşgul eden, hakkında bir sürü yazının yazıldığı, sosyal medyada mesajların yayınlandığı Yavuz Bingöl linçini açıklıyor.

Bütün yönleriyle Ahmet Hakan olayının özeti: Mesele Yavuz Bingöl değil sizi hala anlamdınız mı?

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir